Klasyfikacja mężczyzn: samiec alfa czy beta?

Każda kobieta ma swój wymarzony „obraz” mężczyzny idealnego. Ale czy ideały istnieją naprawdę? Moim zdaniem nie ma idealnego mężczyzny bez wad. Zostaliśmy ulepieni z gliny niedoskonałej po to, aby dążyć do doskonałości. Nikt nie rodzi się piękny, mądry, bogaty czy sławny. Każdy ma to na co sobie sam zapracował. Tylko dzięki ciężkiej pracy można cieszyć się późniejszymi sukcesami.
Każdy osobnik w społeczeństwie przynależy do wybranej grupy klasyfikacji. Poniżej opisałam w kilku zdaniach cechy charakterystyczne dla samców alfa, beta, gamma, delta i omega w odniesieniu pozytywnym oraz negatywnym.
Alfa + jest to osoba znajdująca się na szczycie piramidy społecznej. Jest pewny siebie, swoich zdolności, nie przejmuje się krytyką i nie boi się, że ktoś go zastąpi. Ma zazwyczaj wiele partnerek seksualnych, zarówno w związkach długotrwałych jak i krótkotrwałych. Nie pozwalają kobietom zdominować siebie, to typ pana dominującego władcy. Skupia się na swoich celach życiowych i ich osiąganiu w międzyczasie zaspokajając swoje inne potrzeby. Są równie atrakcyjni co inteligentni, na co my kobiety najbardziej dajemy się zwieść. Mają wszystko czego chcą.
Alfa- ma pewne cechy wspólne z Alfa + Jednak podłożem jego systemu wartości jest popęd seksualny i działanie pod wpływem pociągu do dóbr materialnych. Jest nieco mniej inteligentny i mniej doświadczony niż Alfa+ Polega na swojej charyzmie by znaleźć się na przodzie stada.
Beta + ma sporą ilość potencjału by dojść do statusu Alfa, jednak z braku silnej woli, kierunku i ukierunkowania społecznego go nie osiąga. Bardzo często inteligentny i doświadczony. Do jego wad można zaliczyć niezdolność w nawiązywaniu kontaktów społecznych i przesadne analizowanie każdej sytuacji.
Beta- ma znacznie bardziej negatywny pogląd na własną sytuację. Sprawia wrażenie jakby na siłę udawali samców Alfa. Zazdroszczą im powodzenia. Mają egocentryczną osobowość i odczuwają gniew na nawet najmniejszą krytykę. Nigdy nie przyznają się do winy i zwalają winę na wszystko inne poza nimi samymi. Są trudnymi osobnikami w relacjach międzyludzkich.
Gamma + nie ma na celu bycia częścią hierarchii społecznej. To wysoce inteligentne indywidualne jednostki, podróżują przez życie analizując i jednocześnie odrzucając kulturę masową i zgodę ze społecznymi standardami. Można ich nazwać artystami i filozofami. Mają wszystko by być Alfa+, jednak świadomie rezygnują z tego kierując energię na własne szlachetne cele.
Gamma- paradoksalnie również postrzega siebie jako zdystansowanych od społeczeństwa, ale tylko dlatego, że to modne w ich kręgu znajomych. Wciąż nauczają na temat znienawidzonych przez siebie norm wraz z podświadomą intencją awansu wewnątrz własnej grupy. Najczęściej są to subkultury w tym hipsterzy, goci, punki, metale.

Delta+ nie ma jakichkolwiek ambicji aby odnosić sukcesy. Po prostu chce być, będąc częścią swojej własnej przeciętności. Sami siebie określają przez to co posiadają, lubią kolekcjonować różne rzeczy i jest to ich główne hobby. Większość czasu spędzają na biernych czynnościach. Niezbyt dobrzy do inteligentnych dyskusji, ma mało pomysłów.
Delta- ma znacznie większe problemy natury psychicznej niż Delta+. Ma tendencję do wydawania całego budżetu na zachcianki, bez martwienia się o przyszłość. Nie ceni inteligencji ani kretywności, nieustannie zmienia zdanie.
Omega+ cierpi na brak ambicji, pewności siebie, inteligencji i kreatywności. Ma problemy z działaniem pod presją i odczuwa olbrzymi lęk przed sytuacjami społecznymi. Poddaje się każdemu pragnieniu jakie poczuje i na jakie go stać, brakuje mu wewnętrznej dyscypliny. Rzeczy, które on postrzega jako przyjemne, dla innych mogą wydawać się dziwaczne. Pocieszające jest to, że jest świadomy swojej sytuacji i prawdopodobnie kiedyś wykształci w sobie ambicję.
Omega-  ma wszystkie cechy Omegi+, poza tym że jest kompletnie nieświadomy swojego postrzegania przez innych. Jego wybory życiowe wydają mu się całkowicie normalne i wygodne. Umysłowo dziecinny, niestabilny emocjonalnie i całkowicie przewidywalny.

Share this:

CONVERSATION

4 komentarze:

 1. Ciekawy post :3

  http://sparklyandclassy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale mnie to wciągnęło to co napisałaś :) Jesteś dobrą obserwatorką.

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa klasyfikacja mężczyzn. Pytanie - jak sklasyfikowałabyś kobiety? To by mógł być ciekawy temat na artykuł :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę że u kobiet jest podobnie również są takie które lubią dominować i takie które są słabe i wrażliwe aczkolwiek być może popracuję w przyszłości bliskiej nad klasyfikacją kobiet ;-)

   Usuń